top of page

MARTYNO MAŽVYDO

LITUANISTINĖ MOKYKLA​

Apie Martyno Mažvydo LM

Mokykla Minesotoje veikia nuo 1999 m. Kasmet į mokyklą  susirenka lietuviškai norinčios bendrauti ir auginti savo vaikus šeimos iš Minepolio ir St. Paul-o miestų ir jų apylinkių.  Vaikai mokosi lietuviškai kalbėti, skaityti ir rašyti, kartu švenčiamos šventės, dainuojam ir šokama.

 

Mokykloje vidutiniškai  kasmet mokosi 25 mokiniai, kurių amžius yra nuo 4 iki 14 metų ir dirba 7 mokytojos bei 1 mokytojų padejėja.

Vaikai yra mokomi vadovaujantis JAV LB Švietimo Tarybos ir Lietuvos Švietimo Sporto ir Moklso Ministerijos integruotomis mokymo programomis. Atsižvelgiant į kalbos lygį ir amžių, vaikai suskirstomi į grupes.

Mokytojai nuolat tobulėja, dalyvauja kvalifikacijos kėlimo kursuose, kurie specialiai organizuojami lituanistinių mokyklų mokytojams.

 

M. Mažvydo lituansitinė mokykla kviečia prisijungti  aplinkui gyvenančias naujas šeimas ir kartu puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą Minesotoje. Kuo didesnis mūsų būrys, tuo smagiau ir lengviau siekti tikslo!

 

Tikslas
IMG_2508.jpeg

Visų Lituanistinių mokyklų tikslas – auklėti jaunąją kartą sąmoningais lietuviais, išmokyti lietuviškai kalbėti, skaityti, rašyti, kad pamiltų lietuvių kalbą ir jos raštą; supažindinti su lietuvių tautos istorija, papročiais ir tradicijomis; supažindinti  su Lietuvos valstybės teisine struktūra, ekonomika ir tarptautiniais ryšiais, kad jaunoji karta išlaikytų lietuviškumą ir galėtų puoselėti savo ryšius su Lietuva. Visa tai galima įgyvendinti su tėvų parama mokyklai ir pagalba vaikams. 

Istorija

 Martyno Mažvydo lituanistinę mokyklą Minesotoje įkurė ir pirma jos direktore dirbo Rasa Jakštienė. Ji vaikus mokė nuo 1999 iki 2009 metų. Jai išsikrausčius į Kaliforniją, tų pačių metų rudenį mokyklinę veiklą tęsė Rita Urbonienė ir Laima Adomavičienė. Ritai išvykus gyventi į Virdžinijos valstyją, su Kristinos Liaugaudaitės Howland pagalbą, mokyklos veiklą perėmė Vilma P. Alkhas. Ji vadovavo mokyklai 11 metų.

2024 m. rudenį mokyklai vadovauti pradėjo Ingrida Margevičiūtė.

bottom of page